Stacje uzdatniania wody pracują dzisiaj w wielu miejscach w Polsce. Jednakże, mimo to woda ze studni głębinowej często jest pełna zanieczyszczeń. Jej użytkownicy są zmuszeni do samodzielnego jej oczyszczenia. Mogą to robić przy pomocy urządzenia polskiej marki Ecoperla Multicab lub Ecoperla Multitower.

Stacje wielofunkcyjne

Wymienione powyżej urządzenia to tak zwane stacje wielofunkcyjne. Znajdziesz je na stronie https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/ O ich skuteczności decyduje złoże wielofunkcyjne. Na czym jednak polega wielofunkcyjność złoża? Z całą pewnością po części chodzi o to, że złoże wielofunkcyjne umożliwia filtrację bardzo różnorodnych cząsteczek. Usuwa zarówno widoczne gołym okiem, bardzo duże cząsteczki zanieczyszczeń, jak i niezauważalne cząsteczki o mikroskopijnych rozmiarach.

Jakość złoża wielofunkcyjnego – klucz do czystej wody

Ponadto, warto również zwrócić uwagę, że złoże wielofunkcyjne nie tylko oczyszcza wodę. Ważnym jego zadaniem jest także jej zmiękczenie. Dlaczego twardość wody jest problemem? Okazuje się, że korzystanie z twardej wody jest bardzo niewygodne. Uniemożliwia ona często wypranie ciuchów z powodu plam, jakie na nich zostają. Ponadto, o wiele trudniejsze jest również szorowanie brudnych naczyń lub też czegokolwiek innego. Woda, jeśli jest twarda, traci po prostu wszystkie swoje najlepsze właściwości.