Korzystanie z wody studziennej jest domeną przede wszystkim wsi. Jednak, by użytkowanie wody mogło być możliwe, niezbędne jest jej odpowiednie przefiltrowanie. Jednym ze sposobów by w łatwy i szybki sposób oczyścić wodę z zanieczyszczeń jest stacja wielofunkcyjna. Czym ona jest?

Czym jest stacja wielofunkcyjna?

Stacja wielofunkcyjna jest urządzeniem, które pozwala bardzo dobrze przefiltrować wodę z wszelkiej maści zanieczyszczeń. Można zaliczyć do nich przede wszystkim: żelazo, mangan, amoniak czy różnego rodzaju związki organiczne. Stacja stanowi swoistego rodzaju system filtracyjny, dzięki któremu woda, którą otrzymamy w domostwie, będzie krystalicznie czysta. Ponadto urządzenie jest w stanie zmniejszyć stopień twardości wody.

Sam montaż jest także banalny. Urządzenie instalowane jest na wyjściu wody. Jednym z najpopularniejszych i najlepszych modeli jest stacja polskiej marki Ecoperla Multitower.

Z czym wiąże się korzystanie z zanieczyszczonej wody?

Powodem zanieczyszczeń wody studziennej jest brak odpowiedniej szczelności studni. Przedostają się do niej różnej maści brudy z gospodarstwa domowego bądź z rolnictwa. Taka woda może zawierać w sobie szereg bakterii, roztoczy, a nawet bakterię coli, która może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia ludzkiego. Woda ze studni musi być dobrze filtrowana, by uniknąć jakichkolwiek komplikacji zdrowotnych.

Poznaj Ecoperla Multitower: https://www.filtry-do-wody.info/produkt/stacja-wielofunkcyjna-ecoperla-multitower-l/