Twarda woda to dokuczliwy kłopot w całej Polsce. Daje się we znaki na wsiach i w miastach, w dużych i małych gospodarstwach domowych. To prawdziwy problem, z którym jednak można sobie poradzić. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wybór centralnego zmiękczacza wody! Dziś o jednym z takich produktów, który właśnie pojawił się na rynku! Poznajcie Ecoperla Toro 35!

Przestań się męczyć z twardą wodą!

Jeśli wydaje Ci się, że korzystanie z twardej wody wiąże się jedynie z kamieniem na dnie czajnika, jesteś w ogromnym błędzie! To o wiele większe straty niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim twarda woda stanowi ogromne niebezpieczeństwo w przypadku kotła grzewczego oraz całej domowej instalacji. Kamień obrasta rury i wnętrza urządzeń, uniemożliwiając ich prawidłowe działanie. Spada wydajność, rachunki za ogrzewanie rosną, łatwiej o awarie i problemy. Osad pojawia się na armaturze, jest bardzo trudny do usunięcia. Wymaga stosowania dużych ilości detergentów, co niesie ze sobą straty dla środowiska.

Twarda woda to także spore napięcie powierzchniowe. Przez to środki chemiczne nie są w stanie prawidłowo i wydajnie działać. Ciężko je rozpuścić w wodzie o wysokim stopniu twardości. Pranie nie jest pachnące, włosy są trudne do umycia szamponem, a ciało ciężko odpowiednio namydlić. Szacuje się, ze przy korzystaniu z twardej wody zużycie detergentów może być większe nawet o 60%. Do tego to długie godziny spędzone na sprzątaniu i krótkotrwałe efekty.

Oczywiście, z kamieniem można walczyć domowymi, babcinymi sposobami, jednak trzeba brać pod uwagę, że to kosztowne, mało efektywne i przede wszystkim na dłuższą metę naprawdę kosztowne i wymagające naszego zaangażowania. Są jednak o wiele łatwiejsze rozwiązania! Jednym z nich jest centralny zmiękczacz wody! Dlaczego to idealne rozwiązanie?

Zmiękczacz wody – najlepsze wyjście z sytuacji

Centralny zmiękczacz wody to najlepsze wyjście z kryzysowej sytuacji związanej z użytkowaniem twardej wody. To urządzenia działające kompleksowo. Dostarczają miękką wodę na całą instalację, dlatego możemy cieszyć się taką dobrej jakości z każdego miejsca poboru. Zmiękczacze wody działają na zasadzie wymiany jonowej. Jony odpowiedzialne za twardość wody są wymieniane na neutralne jony sodu – w taki sposób redukowany jest stopień twardości. Do regeneracji niezbędna jest sól tabletkowana.

Jaki zmiękczacz wody do dużego domu?

Jeśli posiadasz duże gospodarstwo domowe, jedynym rozwiązaniem wcale nie musi być dwuczęściowy zmiękczacz wody. Obecnie na rynku dostępne są naprawdę duże kompaktowe zmiękczacze wody. Wśród nich jedną z ciekawszych i wyróżniających się propozycji jest Ecoperla Toro 35 – nowość od polskiej marki Ecoperla.

Ecoperla Toro 35 to jeden z największych dostępnych na rynku kompaktowych zmiękczaczy wody. Posiada aż 35 litrów wysokiej jakości monosferycznej żywicy jonowymiennej, co stanowi idealne rozwiązanie, jeśli:

 • W domu występuje bardzo wysoki stopień twardości
 • Z wody korzysta wiele osób – 6 i więcej
 • W domu odnotowywane jest duże zużycie wody
 • Jest dużo miejsc poboru wody

35 litrów złoża to długi kontakt z wodą, dokładna i równomierna wymiana jonowa, ale i większa trwałość materiału filtracyjnego. Żywicę monosferyczną należy wymienić dopiero po upływie 7-10 lat. Idealne rozwiązanie na twarda wodę, które nie będzie kosztowne w trakcie eksploatacji.

Ecoperla Toro 35 to jeden z kompaktowych zmiękczaczy wody serii Ecoperla Toro. To produkt polskiej marki Ecoperla, która prężnie działa na rynku uzdatniania wody już od kilku lat. W ofercie wyróżniają się nie tylko zmiękczacze wody, ale również inne rozwiązania do poprawy jakości wody w gospodarstwach domowych.

Cała moc zalet Ecoperla Toro 35!

Ecoperla Toro 35 jest niezwykłym kompaktowym zmiękczaczem wody o wielu zaletach. To produkt, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę z następujących powodów:

 • Łatwy montaż – Ecoperla Toro 35 jest jednym z najprostszych w montażu zmiękczaczy wody. Proces zabiera niewiele czasu i można go przeprowadzić samodzielnie
 • Ustawienia Ecoperla Perfect System – dzięki nim urządzenie pobiera minimalne ilości wody i soli na regenerację. Eksploatacja jest tania, zrównoważona i bezpieczna
 • Wbudowany mieszacz – dzięki niemu można wyregulować stopień twardości wody i dopasować go do swoich potrzeb
 • Wbudowany by-pass – umożliwia pominięcie zmiękczacza wody i puszczenie surowej wody na całą instalację w razie zaistnienia takiej potrzeby
 • Łatwa obsługa – zmiękczacz wody niezwykle prosty w obsłudze. Dosypywanie soli tabletkowanej zajmuje chwilę, tak samo jak kontrola zbiornika solanki. Panel jest bardzo intuicyjny, a podświetlany wyświetlacz bardzo ułatwia odczyt informacji z ekranu
 • Ulepszona głowica – dzięki wprowadzeniu tej innowacji wyeliminowano wszelkie problemy występujące w pierwszej wersji modelu. Głowica została również wyposażona w bardziej czytelny wyświetlacz, który ułatwia szybkie programowanie zmiękczacza.
 • Aż 10 lat gwarancji – Ecoperla Toro 35 objęty jest naprawdę korzystnymi warunkami gwarancyjnymi

Poznaj lepiej Ecoperla Toro 35: https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Zmiekczacz-Ecoperla-Toro-35/658