Osady na kuchennych i łazienkowych sprzętach, gruby osad z kamienia na dnie czajnika, naczynia zmatowiałe i bez blasku, zżółknięte koszule – to wszystko oznacza, że woda płynąca z kranu jest zbyt twarda. Nadmierne nasycenie jej jonami magnezu i wapnia sprawia, że takie problemy stają się częścią dnia codziennego. Na szczęście można z tym walczyć i problem twardej wody zlikwidować raz na zawsze.

Zmiękczacze wody – skuteczny i sprawdzony sposób

Zmiękczacz wody jest urządzeniem, które warto zamontować w każdym domu mającym problem ze zbyt twardą wodą. Jego działanie jest nadzwyczaj proste – zamontowane w zmiękczaczu złoże z żywicy jonowymiennej zastępuje obecne w wodzie jony wapna i magnezu jonami sodu. Dzięki temu z kranu płynie woda o niezmienionym smaku, ale miękka i bardziej przyjazna dla sprzętów kuchennych oraz zachowania czystości w domu.

Eksploatacja zmiękczacza wody

Jest prosta i bezproblemowa. Sól tabletkowana, dokładana regularnie do zbiornika, pozwala na regenerację złoża o ponowne nasycenie go jonami sodu. Okresowa wymiana złoża sprawi, że zmiękczacz będzie działał sprawnie i bezproblemowo, a problem twardej wody zniknie na dobre. Nie ma sensu załamywać rąk nad niską jakością wody płynącej z kranu, skoro istnieje tak łatwy sposób na jej poprawę.