Filtry samoczyszczące włoskiego producenta Atlas Filtri z serii Hydra to innowacyjne urządzenia, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Zastosowano w nich bowiem system samoczyszczący opierający się na działaniu prądu wstecznego bieżącej wody. Takie rozwiązanie maksymalnie wydłuża eksploatację wkładów filtracyjnych, a tym samym obniża koszty eksploatacji całego urządzenia. Płukanie można wywoływać ręcznie lub za pomocą specjalnych automatów, takich jak K-Matic. Czy różni się ten automat od pozostałych? Dlaczego warto na niego zwrócić uwagę? Sprawdźmy!

Automat do płukania filtrów zasilany bateriami

K-Matic to zawór spustowy z timerem dedykowany dla serii Hydra filtrów samoczyszczących włoskiego producenta Atlas Filtri. Jego obsługa jest prosta, wręcz intuicyjna, dlatego każdy użytkownik świetnie poradzi sobie z programowaniem cyklów płukania wkładów. Tym, co wyróżnia K-Matic na rynku jest zasilanie. Zamiast stałego dostępu do prądu elektrycznego, potrzebujesz jedynie baterii (9V). Takie rozwiązanie sprawia, że automat do płukania filtrów K-Matic jest banalnie prosty w montażu. W zestawie z automatem otrzymujesz solidne mosiężne przyłącze, które wkręcasz na dole klosza filtra. Bezpośrednio do niego montujesz automat K-Matic. Od drugiej strony wkręcasz z kolei lej spustowy, który producent zawsze dodaje do filtrów z serii Hydra.

Zautomatyzuj pracę Atlas Filtri Hydra

K-Matic to prawdziwa rewolucja w portfolio produktów Atlas Filtri. Urządzenie całkowicie bowiem automatyzuje proces czyszczenia wkładu. Posiada także specjalne zabezpieczenie, które zamyka zawór w przypadku niskiego stanu baterii. Możesz zaprogramować długość pojedynczego cyklu płukania, a także ustalać odstępy pomiędzy regeneracjami. Wszystko po to, aby Twoje doświadczenia z filtrami samoczyszczącymi było jeszcze lepsze.

Jeśli jesteś użytkownikiem filtra Atlas Filtri Hydra, koniecznie wypróbuj nowe rozwiązanie od włoskiego producenta. Zapomnij o ręcznym odkręcaniu zaworu kulowego i nie obawiaj się więcej montażu automatu. Wszystko będzie działać jak w zegarku.