Filtry Cintropur powinny być instalowane w sposób fachowy, dzięki czemu będą wolne od naprężeń mechanicznych. Również przepływy górne i dolne będą wówczas dobrze uzgodnione, a odległości pomiędzy nimi i kołnierzami przestrzegane. Dzięki temu będzie można uniknąć powstawania nacisku oraz naprężeń na te elementy.

Najlepszym miejscem na zamontowanie filtra wody marki Cintropur jest pozycja przy bezpośrednim wejściu do kanalizacji. Zazwyczaj znajduje się ona za pompą lub manometrem. Kierunek przepływu wodnego strumienia należy uzgodnić z kierunkiem strzałki, która znajduje się na głowicy filtra.

Kompleksowe rozwiązania

Rolę reduktorów ciśnienia jest wpłynięcie na znaczące zmniejszenie ciśnienia w sieci, jeżeli przekracza ono zalecane ciśnienie pracy. Jeżeli reduktory te występują w instalacji, konieczne jest zastosowanie zbiornika wyrównawczego ciśnienia. W standardowym wyposażenia filtra Cintropur znajduje się zestaw dwóch gwintowanych złączek lub dwóch kołnierzy ruchomych. W większości wersji obecne są również dwa manometry oraz wkład filtrujący zamontowany na specjalnej podporze. Na wyposażeniu znajduje się także zawór spustowy oraz klucz do demontażu. Opcję dodatkową stanowi obecność nieprzeźroczystych kloszy oraz uchwytu do ściennego mocowania, wykonanego ze stali nierdzewnej. Natomiast między szyjką kołnierza i przylgą, umieszczone muszą zostać dwie uszczelki.

Poznaj lepiej filtry i wkłady Cintropur na https://www.zestudni.pl/cintropur/

Jak je montować?

W wersji firmowej dostarczane są manometry z kąpielą glicerynową, które posiadają standardowy gwint. Ich montaż odbywa się przy pomocy klucza, dlatego nie należy stosować podziałki jako uchwytu do śrub. W celu przytwierdzenia do głowicy filtra uchwytu mocującego na ścianie, stosuje się dwie gałki gwintowane. W celu normalnego użytkowania, dokręcenie ich wyłącznie przy pomocy rąk może być zupełnie wystarczające do przeprowadzenia montażu. Wkłady Cintropur wkłada się na samym końcu.