Jest dziś na rynku wiele urządzeń, mniej lub bardziej specjalistycznych, które służą uzdatnianiu i oczyszczaniu wody. Wśród nich jest również stacja polskiej marki Ecoperla Nitratower. Jest to butla ze specjalistycznym złożem, która ma za zadanie usuwanie azotanów. Kiedy jest ona przydatna? Dlaczego zastosowanie Ecoperla Nitratower jest pilne i niezbędne?

Ciężkie choroby

Jak się okazuje, azotany w wodzie to coś bardzo niedobrego przede wszystkim z tego względu, ze związki te przyczyniają się do szybkiego rozwoju poważnych schorzeń. Jednym z nich jest sinica. Najczęściej choroba ta dotyczy dzieci, zwłaszcza niemowląt, jednak sporadycznie może występować również u dorosłych.

Ponadto, wchłanianie przez organizm azotanów znacząco zwiększa ryzyko choroby nowotworowej. Po prostu, są to związki, które są rakotwórcze. Należy więc ich unikać, a jeśli pojawią się w wodzie, jak najszybciej rozpocząć skuteczne usuwanie azotanów.

Gdzie jest ich najwięcej?

Tak naprawdę, właściwie zawsze istnieje ryzyko pojawienia się w wodzie azotanów. Niemniej jednak, czasami jest ono wyższe. Jest tak w przypadku domów położonych na wsi, gdzie woda pochodzi bezpośrednio z gruntu. Azotany przenikają do tej wody na dobre ją zatruwając.