Bez wątpienia azotany są bardzo szkodliwe dla organizmu człowieka. Mają negatywny wpływ na zdrowie. Potrafią przyczynić się do powstania nawet bardzo niebezpiecznych dla życia chorób takich jak nowotwór układu pokarmowego. Woda jest jednym z najczęściej przyjmowanych źródeł azotanów. Jako że pije się jej dużo, może się okazać szczególnie niebezpieczna.

Jak walczyć z azotanami w wodzie?

Warto przebadać wodę i odpowiednio zadziałać, jeśli poziom azotanów w niej zawartych okazuje się być niebezpieczny. Najlepszym rozwiązaniem jest stacja od polskiej marki Ecoperla do usuwania tych szkodliwych substancji – Ecoperla Nitratower ( https://www.krainawody.pl/701-usuwanie-azotanow-ecoperla-nitratower-l.html ). Woda ze studni głębinowej będzie dzięki niej zdatna do picia.

Azotany także w pożywieniu

Poza wodą, źródłem tych niebezpiecznych substancji jest również mięso, w którym azotany są konserwantem. Znajdują się również w warzywach ze względu na stosowanie sztucznych nawozów. Zmniejszyć ilość niebezpiecznych substancji można za pomocą gotowania warzyw.

Wyeliminuj azotany ze swojego życia

Warto zadbać o zmniejszenie przyjmowania azotanów. Są one niebezpieczne dla tarczycy, której pracę zaburzają. Poza tym, powodują, że białko, tłuszcze i węglowodany nie wchłaniają się odpowiednio. Mogą być odpowiedzialne za niedokrwistość. Obniżają także wchłanianie witaminy A oraz niektórych witamin z grupy B.