Pewnie większość właścicieli urządzeń filtracyjnych zdaje sobie sprawę z tego, że należy odpowiednio dbać o swój zakup, by cieszyć się jego możliwościami. W większości wypadków wiąże się to z wezwaniem profesjonalnej ekipy serwisowej, jednak okazuje się, że niektóre czynności związane z konserwacją i pielęgnacją możemy wykonywać regularnie na własną rękę.

Co prawda, autorski, domowy serwis nie jest w stanie zastąpić profesjonalnego, wykonanego przez wyspecjalizowaną ekipę, jednak jest w stanie go uzupełnić i poprawić wydajność oraz czystość stacji filtracyjnej znajdującej się w domu.

Wiele osób unika podejmowania czynności związanych z konserwacją na własną rękę. Czasem wynika to z niewiedzy, czasem z niechęci do wczytywania się w skomplikowane instrukcje, odmierzania i przechowywania preparatów.

Polska marka Ecoperla tworząc swoje dwa produkty, chciała osiągnąć dwa cele. Pierwszym było zwrócenie uwagi na to, że samodzielny serwis przynosi naprawdę wiele korzyści i warto go przeprowadzać. Drugi cel dotyczył samego procesu. Ecoperla udowodniła, że dozowanie środków pielęgnacyjnych wcale nie musi być skomplikowane i zabierające czas.

Już od początku września w dobrych sklepach internetowych i stacjonarnych z branży uzdatniania wody można dostać Ecoperla Antibacter oraz Ecoperla Antidotum.

Ecoperla Antidotum – na ratunek żywicy jonowymiennej

Ecoperla Antidotum jest dostępny w formie granulatu. Ten środek można wykorzystać przy każdym typie zmiękczacza wody, niezależnie od producenta – zawsze zadziała tak samo skutecznie.

Ecoperla Antidotum to najwyższa ochrona żywicy jonowymiennej, która stanowi złoże filtracyjne. To właśnie ona odpowiada za zmiękczanie wody poprzez wymianę jonową.

Cząstki metali ciężkich często podczas filtracji osiadają na złożu. Z czasem zbiera się ich tak dużo, że zmniejszają właściwości żywicy i ostatecznie trzeba ją wymienić wcześniej, niż to jest zakładane.

Dzięki Ecoperla Antidotum nie dochodzi do takich sytuacji. Metale ciężkie są dokładnie usuwane ze złoża, dzięki czemu żywica zmiękcza wodę długo i w sposób tak samo wydajny przez cały czas.

Ecoperla Antibacter – problem bakterii z głowy

Ecoperla Antibacter jest płynem o dość dużej zawartości aktywnego chloru. Jego działanie oparte jest o oczyszczanie urządzeń filtracyjnych od wewnątrz (nawet w najcięższych do oczyszczenia miejscach) oraz ochronie przed bakteriami przez cały rok.

Ecoperla Antibacter jest szczególnie polecany w poniższych sytuacjach:

  • Do natychmiastowego użycia przed ponownym wykorzystaniem starej stacji filtracji wody, która przez jakiś czas była nieczynna
  • Do natychmiastowego zastosowania, jeśli w instalacji doszło do niewielkiego skażenia bakteriami. Przy dużych problemach najlepiej skonsultować się ze specjalistą
  • Do natychmiastowego zastosowania, jeśli woda z odwróconej osmozy ma nietypowy smak i zapach, mimo że wkłady zostały niedawno wymienione na nowe
  • Do profilaktycznego zastosowania przy serwisie zmiękczacza wody
  • Do profilaktycznego zastosowania przy systemach odwróconej osmozy

Jak stosować preparaty od Ecoperla?

Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter są preparatami dostępnymi w dość nietypowej formie. Eksperci Ecoperla sami zdecydowali się na odmierzenie za nas optymalnej ilości. Tak więc otrzymujemy już dobrane dawki zamknięte w buteleczkach. Wystarczy, że je zaaplikujemy.

W taki sposób zanika problem miareczkowania, poszukiwania pojemników do odmierzania, wczytywania się w zalecenia i ,rzecz jasna, przechowywania. To stanowi duży plus i mocny argument dla zapracowanych osób.