Jedną z najpopularniejszych obecnie metody dezynfekcji wody, jest naświetlanie jej przy pomocy światła ultrafioletowego. W procesie tym nie są wprowadzane żadne środki chemiczne, a woda nie zmienia żadnych swoich właściwości. Lampa bakteriobójcza emitująca światło UV korzysta z zakresu odpowiedzialnego za destrukcyjne

Oddziaływanie ultrafioletu na groźne mikroorganizmy

W wyniku działania lampy bakteriobójczej, światło ultrafioletowe absorbowane jest przez strukturę DNA wirusów, bakterii oraz innych drobnoustrojów. Przy odpowiednio dobranym czasie oraz optymalnym natężeniu promieniowania ultrafioletowego, możliwe jest niemal stuprocentowe pozbycie się z wody niemal wszystkich mikroorganizmów. Posiadają one różną odporność na działanie światła UV, dlatego konieczne jest ustalenie odpowiedniej jego dawki.

Więcej na ten temat znajdziesz na https://www.klarsan.pl/dom/lampy-bakteriobojcze/

Skuteczny sposób na bakterie w wodzie

Sterylizacja wody przy użyciu promieniowania ultrafioletowego jest bardzo skuteczna, a przy tym ekonomiczna. Lampy bakteriobójcze charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji, a także pozwalają na najprostszy ze wszystkich urządzeń dezynfekujących montaż. Takie rozwiązanie niweluje również możliwość przedawkowania środków chemicznych, które podczas naświetlania nie są dodawane do wody pod żadną postacią.