Kiedy tylko pojawi się podejrzenie, że w wodzie jest duża ilość żelaza, bądź też któregokolwiek z innych zanieczyszczeń, trzeba podjąć próbę oczyszczenia wody. Najlepiej zrobić to przez zainstalowanie jednego z przeznaczonych do tego urządzeń. Na uwagę z pewnością zasługuje kolumna węglowa.

Co to takiego kolumna węglowa?

Kolumny węglowe to zaawansowane, a jednocześnie proste w budowie urządzenia uzdatniające wodę. Występują one w postaci butli ze złożem oczyszczającym, którym w tym przypadku jest węgiel aktywny. Tym co cechuje praktycznie każdą kolumnę węglową jest z pewnością skuteczność. Po prostu, kolumny dobrze radzą sobie z zanieczyszczeniami, praktycznie każdego typu.

Jednakże, trzeba mieć na uwadze to, że jednak producent kolumny i jego renoma nie są bez znaczenia. Dlatego też, te najbardziej znane kolumny węglowe cieszą się największą popularnością, gdyż są po prostu dobre. Taka jest Ecoperla Carbotower, czyli jeden z liderów na rynku tego typu urządzeń.

Różne typy kolumn

Warto mieć na uwadze, że są aż trzy rodzaje urządzenia polskiej marki Ecoperla Carbotower. Niemniej jednak, różnice między nimi nie są wielkie, gdyż w gruncie rzeczy dotyczą jedynie wielkości butli, a co za tym idzie, również ilości użytego węgla aktywnego.