Woda alkaliczna to produkt na miarę naszych czasów, który z roku na rok zyskuje sobie coraz większą popularność i zainteresowanie ludzi, szczególnie w środowiskach zainteresowanych naturalnym stylem życia oraz zdrowym odżywianiem. Rzeczywiście picie wody alkalicznej może mieć niezwykle korzystny wpływ na ludzki organizm. Dlaczego jej picie jest tak ważne?

Lepiej nawadnia

Rzeczywiście woda żywa, która charakteryzuje się wyższym poziomem pH o wiele której nawadnia organizm niż zwykła woda. Warto więc wybierać takie jonizarory oraz filtry, które mogą podwyższyć pH wody aż do wartości 9,5. Przykładem takiego wkładu może być między innymi produkt polskiej marki – Ecoperla Elixir.

Utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową

Nieprawidłowy tryb życia, niezdrowe odżywianie, a zwłaszcza produkty wysoko przetworzone mają wpływ na zakwaszenie organizmu, a to prowadzić może do wielu bardzo groźnych chorób. Aby tego uniknąć warto zmienić dietę i regularnie spożywać wodę alkaliczną, która wpływa bardzo korzystnie na równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Zwalcza choroby

Woda żywa pomaga również przeciwdziałać wielu chorobom. Dzięki temu, że reguluje poziom cukru we krwi nadaje się świetnie dla osób z cukrzycą. Poza tym polecana jest również przy nadciśnieniu, kamicy żołądka, dnie moczanowej oraz nowotworach.