Wysoki stopień twardości wody to jedno z najczęściej występujących i najbardziej uporczywych zjawisk związanych z jakością wody w domu. Kamienny osad potrafi być uciążliwy, narażać na spore koszty oraz stres związany z naprawami awarii. Kolejną rzeczą, na którą dość często skarżą się użytkownicy wody jest smak i zapach niedopasowane do oczekiwań. Na szczęście na rynku znalazł się sposób, by woda z kranu miała idealne parametry, była dobra do spożycia i użytkowania.

Wiele osób może zastanawiać się, w jaki sposób pozyskać wodę o fantastycznym smaku, niepozostawiającą osadu. Czy w tym celu zawsze potrzebny jest montaż aż dwóch urządzeń filtracyjnych?

W tej chwili już niekoniecznie! Na rynku właśnie pojawił się Ecoperla Hero, który sprawia, że woda jest miękka, a w dodatku idealna do celów spożywczych – smaczna, o neutralnym zapachu i barwie. To prosty, wydajny i ekonomiczny sposób na pozyskanie wody dopasowanej do najwyższych oczekiwań.

Ecoperla Hero – niezwykłe urządzenie 2 w 1

Ecoperla to polska marka znana z tworzenia rozwiązań w uzdatnianiu wody idealnie dopasowanych do potrzeb gospodarstw domowych. Pod koniec lutego mieliśmy szansę poznać ich nowe urządzenie. Podobnego filtra wody jeszcze nie było w ofercie.

Ecoperla Hero to urządzenie 2 w 1, niezwykła hybryda zmiękczacza wody oraz kolumny węglowej. Funkcjonalności ich obu zostały zamknięte w kompaktowej obudowie.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest w całości produkowany na terenie Europy z najlepszych komponentów. Do współpracy włączyli się tacy giganci jak Clack czy Lanxess.

Nowość od polskiej marki Ecoperla zaskakuje doskonałą jakością, przemyślanymi rozwiązaniami i niskimi kosztami eksploatacji. Nie ma drugiego takiego produktu!

Czas poznać możliwości zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero!

Kompleksowe oczyszczanie wody w Ecoperla Hero

Ecoperla Hero swoje wyjątkowe możliwości zawdzięcza odpowiednio dobranym pod względem proporcji oraz struktury złożom filtracyjnym. Wewnątrz butli znajduje się aż 40 litrów materiału uzdatniającego wodę. Warto podkreślić, że ta cecha czyni Ecoperla Hero obecnie jedynym tak dużym kompaktowym zmiękczaczem wody z węglem aktywnym dostępnym na rynku.

¼ z 40 litrów i pierwszą warstwę filtracyjną stanowi kokosowy węgiel aktywny impregnowany srebrem. Jego najważniejsze zalety to:

  • Oczyszczanie surowej wody z: chloru, pochodnych chloru, pestycydów, związków organicznych oraz całej gamy innych zanieczyszczeń odpowiedzialnych za nadawanie wodzie niewłaściwych parametrów organoleptycznych
  • Przygotowanie wody do celów spożywczych. Nadanie jej właściwego smaku, neutralnego zapachu oraz barwy. Taka woda jest fantastyczną podstawą do napojów gorących oraz dań (sosów, zup).
  • Węgiel aktywny stanowi warstwę zabezpieczającą żywicę jonowymienną. Na swojej powierzchni zatrzymuje wszystkie substancje, które mogłyby zmniejszać trwałość i żywotność żywicy jonowymiennej (na przykład metale ciężkie)
  • Impregnacja węgla aktywnego srebrem to skuteczny sposób na ochronę całego materiału filtracyjnego przed skażeniem mikroorganicznym. Srebro tworzy powłokę bakteriostatyczną, dzięki czemu nie dochodzi do namnażania się niechcianych wirusów, grzybów i bakterii

Pozostałe 30 litrów złoża filtracyjnego to monosferyczna żywica jonowymienna. Dzięki niej woda staje się miękka, przyjazna instalacjom wodnym oraz kotłowi grzewczemu. Największą zaletą wody o niskim stopniu twardości jest fakt, że nie pozostawia po sobie osadu, który powoduje awarie, jest ciężki do likwidacji i sprawia wiele problemów w życiu codziennym.

Połączenie żywicy jonowymiennej oraz węgla aktywnego daje w rezultacie wodę do kąpieli, która będzie idealna dla osób z uczuleniem i nadwrażliwą skórą. Brak chloru oraz niskie napięcie powierzchniowe sprawiają, że woda nie podrażnia, nie powoduje zaczerwienień, a wszystkie kosmetyki  i środki czystości działają w niej dokładnie tak, jak powinny.

Warstwowe ułożenie złóż – największa zaleta

Węgiel aktywny i żywica jonowymienna zostały dobrane do siebie na drodze licznych eksperymentów w taki sposób, by zawsze były ułożone w dwie warstwy. Nie mieszają się nawet podczas regeneracji przeciwprądowej. To bardzo istotna cecha i warto brać ją pod uwagę podczas wyboru zmiękczacza wody z węglem aktywnym, ponieważ zachowanie warstw pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów, a sama filtracja przebiega zgodnie z założeniami producenta, jest wydajna.

Gdyby złoża uległy zmieszaniu, nie można byłoby liczyć ani na ochronę żywicy jonowymiennej, ani na dokładne oczyszczanie wody z chloru i przygotowanie jej do spożycia.

Nie byłoby też szans na wcześniejszą wymianę węgla aktywnego na nowy, jeśli ten wytraciłby swoje właściwości. Przy warstwowym ułożeniu złóż nie ma z tym najmniejszego problemu.

Komponenty od znanych producentów

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w tworzeniu zmiękczacza wody z węglem aktywnym brało udział wielu producentów z całego świata. Te firmy cieszą się ogromną renomą ze względu na niską awaryjność oraz dopieszczenie komponentów na każdym etapie produkcji.

Kabinet Ecoperla Hero oraz specjalnie dedykowana mu głowica sterująca zostały wyprodukowane przez amerykańską firmę Clack. Monosferyczna żywica jonowymienna pochodzi od niemieckiego producenta materiałów filtracyjnych Lanxess. Kokosowy węgiel aktywny impregnowany srebrem jest produkowany we włoskich fabrykach.

Długa gwarancja

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość i wydajność stacji uzdatniania. 10-letnia gwarancja na zmiękczacz wody Ecoperla Hero to obietnica wsparcia technicznego dla Klientów. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniej stacji uzdatniania do swojego domu!

Najlepszy możliwy wybór

Jeśli w gospodarstwie domowym nie ma miejsca na montaż dużej stacji uzdatniania wody składającej się z kolumny węglowej i zmiękczacza wody, Ecoperla Hero będzie idealnym wyborem. Jest w stanie zapewnić wodę odpowiadającą gustom i potrzebom nawet 6cio osobowej rodziny. W dodatku nie naruszy domowego budżetu, a wręcz przeciwnie – pomoże zaoszczędzić! Nie ma co ukrywać! Nowość od polskiej marki Ecoperla wydaje się być strzałem w dziesiątkę dla osób poszukujących sposobu na miękką i smaczną wodę w domu.

Ecoperla Hero - nowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym