Odwrócona osmoza Puricom

Odwrócona osmoza Puricom

Puricom Europe to nie tylko zmiękczacze wody. To również systemy odwróconej osmozy. Najbardziej znane to: odwrócona osmoza Puricom Stella, Puricom Sintra i Puricom Binature.

Odwrócona osmoza Puricom Stella

Odwrócona osmoza Puricom Stella to filtr podzlewozmywakowy od dawna obecny na polskim rynku. Został przetestowany przez wielu blogerów oraz blogerki kulinarne. W sklepach można znaleźć wersję z mineralizatorem lub bez.

Odwrócona osmoza Puricom Sintra

Puricom Sintra to nowa generacja filtrów osmotycznych.Poszczególne elementy filtra zostały umieszczone w kompaktowej obudowie, co sprawia, że urządzenie wyróżnia się na tle standardowych produktów tego typu. Odwrócona osmoza Puricom Sintra posiada w zestawie zbiornik magazynujący wodę. Kompaktowa obudowa filtra ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

puricom sintra pump
puricom binature

Odwrócona osmoza Puricom Binature

Odwrócona osmoza Puricom Binature to filtr, który również wyróżnia się nietypowym wyglądem. Osmoza ta jest tak zaprojektowana, by jej praca nie przeszkadzała domownikom, podobnie jak pozostałe osmozy posiada także funkcję Aqua Stop, która zabezpiecza przed zalaniem.

Filtry działające w oparciu o system odwróconej osmozy nie wzbudzały wśród ludzi pozytywnych odczuć. Były bowiem kojarzone z natarczywymi akwizytorami, którzy przeprowadzali testy na wodzie. W konsekwencji ich negatywnych wyników próbowali nakłonić ludzi do zakupu filtra. Gdy ktoś tylko słyszał „odwrócona osmoza” myślał natrętny akwizytor. Obecnie filtry te z powrotem wracają do łask wielu użytkowników. Sposób filtracji wody dzięki tym urządzeniom jest prosty. Działa on w ten sposób, że surowa woda wpływa do obiegu, następnie przepływa przez wstępny filtr bądź zestaw filtrów mechanicznych z kolei później przez membranę osmotyczną na której zatrzymują się wszystkie zanieczyszczenia w tym bakterie i wirusy. Ostatnim stopniem filtracji jest filtr końcowy szlifujący.