Obecnie coraz więcej osób decyduje się rozpocząć filtrowanie wody. Najczęściej rozpoczynają od filtrów dzbankowych, gdyż są niedrogie, a efekty czystszej wody są dość szybko zauważalne. Jeżeli woda jest zanieczyszczona manganem, niestety takie rozwiązanie jest niewystarczające.

Mangan w wodzie szkodzi?

Mangan w wodzie może być źródłem złego samopoczucia oraz szybszego zużycia sprzętów AGD. W takich wypadkach warto sprawdzić odmanganiacze wody i podjąć decyzję o ich zakupie.

Czym są odmanganiacze?

Odmanganiacze są urządzeniami, które stosowane są do usunięcia nadmiaru manganu z wody. Stosowane są zarówno w przypadku pozyskiwania wody ze studni głębinowej, jak również do oczyszczania wody z instalacji wodociągowej w przypadku dużych zakładów, o ile pojawi się taki problem.

Odmanganiacz wody składa się z kilku elementów. Pierwszym z nich jest zbiornik ciśnieniowy, który osiąga ciśnienie robocze rzędu 10 bar. Następnie, niezbędny jest system dystrybucji wody, który rozdziela wodę na przyłączone urządzenia. W skład instalacji wchodzi również zawór sterujący ręczny lub automatyczny, który stosowany jest do sterowania instalacją np. przepłukiwania filtra.

Głównym elementem jest złoże filtracyjne, które odpowiada za oczyszczanie wody. Złoża te są różnego rodzaju, od mechanicznych po złoża oparte na reakcjach fizykochemicznych. Dodatkowo można dokupić komponenty takie jak filtr mechaniczny, który usprawni proces filtrowania.

Usuń problem manganu raz na zawsze!

Odmanganiacz wody jest urządzeniem, który sprawnie usuwa zanieczyszczeniay. Jednorazowy koszt instalacji może być spory, jednak profity płynące z tego rozwiązania są dużo cenniejsze.

Dowiedz się więcej o manganie w wodzie na: https://www.zestudni.pl/blog/czy-manganu-w-wodzie-trzeba-sie-obawiac/