Twarda woda nie jest zbyt powszechna w Polsce. Najczęściej występuje w południowo – wschodniej części kraju oraz jego okolicach. Taka woda jest bogata w jony wapnia i magnezu, które działają pozytywnie na ludzkie zdrowie, ale mogą być powodem awarii instalacji wodnej w budynku. Co robić by zapobiec takiej sytuacji? Najlepiej zwrócić się do ekspertów. Jednym z rozwiązań problemów z twardą wodą jest zamontowanie urządzenia znanego jako zmiękczacz wody. Pozwala ono na zmniejszenie ilości jonów wapnia i magnezu w niezwykle prosty i oszczędny sposób.

Zmiękczacz to jedno z rozwiązań, które pozwala na zmianę właściwości twardej wody. Szybko osadzający się na urządzeniach kamień kotłowy to właśnie konsekwencja zbyt dużego stężenia wapnia i magnezu w wodzie z kranu. To nie tylko powoduje konieczność oczyszczania widocznych elementów, ale także częstszą wymianę zmywarki czy urządzeń piorących. Jak się bronić przed twardą wodą?

Jak wybierać zmiękczacze wody? Przede wszystkim warto spytać o zdanie profesjonalistów. Jednym z najbardziej polecanych urządzeń tego typu jest zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco. Dostępny jest on w kilku rozmiarach – należy wybrać taki, który będzie najbardziej efektywny w danym przypadku, zależy to zwykle od ilości osób korzystających z wody w mieszkaniu.

Zmiękczacze wody polecane są dla tych osób, które lubią rozwiązania ekologiczne. Filtry działające na zasadzie odwróconej osmozy powodują zazwyczaj dużo większe zużycie wody. Zmiękczacze wody zużywają jej więcej zwykle tylko w procesie regeneracji, która przebiega automatycznie. W przypadku takich zmiękczaczy wody jak Erie IQsoft Eco, zużycie wody zostało ograniczone do minimum.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco to jedna z efektywnych możliwości pozbycia się twardej wody. Wystarczy jedynie wybrać urządzenie, które wystarczy w danym przypadku. Zmiękczacze wody o większym przepływie znajdą zastosowanie między innymi w takich lokalach gastronomicznych jak bary czy restauracje. Większego przepływ wody jest konieczny także w przypadku, gdy w danym domu przebywa wiele osób. Wśród modeli zmiękczaczy Erie IQsoft Eco można znaleźć też takie, które będą odpowiednie dla osób mieszkających samotnie.

Zmiękczacz wody wymaga pewnego działania ze strony użytkownika. Urządzenie regeneruje się wykorzystując sól. Jeśli jest jej za mało, zmiękczacz nie będzie uzdatniał wody odpowiednio. W modelach Erie IQsoft można znaleźć takie, które informują o zbyt niskim poziomie solu i wstrzymują przepływ wody w momencie, gdy jej zmiękczanie nie jest możliwe.

Zmiękczacz wody IQsoft Eco nabyć możesz bezpośrednio u oficjalnego dystrybutora koncernu Erie w Polsce pod adresem https://www.ultrafiltracja.pl/pl/producer/Erie/20/1/full.