Spożywanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia jest niezbędne, aby czuć się dobrze i cieszyć się dobrym zdrowiem. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że woda wodzie nierówna i tak naprawdę nie każda woda niesie coś dobrego dla naszego organizmu. Właśnie dlatego warto zainteresować się ciekawym zagadnieniem, jakim jest żywa woda.

Woda alkaliczna wyróżnia się spośród innych wód pitnych wysokim współczynnikiem pH. W ten sposób pomaga ona ustabilizować brak równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że zakwaszenie organizmu bardzo często jest przyczyną różnych chorób i dolegliwości.

Co ciekawe, woda alkaliczna również zdecydowanie lepiej nawilża organizm. Dzieje się tak dzięki temu, że podczas procesu jonizacji klaster wody zmniejsza się z 10-13 molekuł do 5-6. Taka woda znacznie szybciej wnika do tkanek i nasyca komórki.

Urządzenia służące do jonizowania wody to jonizatory wody. Wykorzystują proces elektrolizy, który pozwala na uzyskanie dwóch rodzajów wody – wodę alkaliczną oraz wodę kwaśną. Każda z nich może zostać wykorzystana w gospodarstwie domowym. Wodę alkaliczną warto spożywać, natomiast woda kwaśna przyda się chociażby do zmywania naczyń.

Innym sposobem na pozyskanie wody alkalicznej jest system odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla Rosa dostępny na stronie https://www.zestudni.pl/odwrocona-osmoza-ecoperla-rosa/ . Posiada wbudowany wkład rewitalizujący wodę Ecoperla Elixir, który podnosi jej pH nawet do wartości 9,5 i wzbogaca w bardzo wysokie stężenie magnezu.