Piana z mydła wyprodukowana w twardej wodzie podczas kąpieli, może pozostać na skórze nawet po starannym i dokładnym płukaniu. W rezultacie osady na powierzchni ciała są dokładnie takie same jak na przykład w grzejniku lub zmywarce do naczyń. Powstały kamień skutecznie zapycha nie tylko rury w instalacji, ale także pory ludzkiej skóry.

Wszystkie oleje naturalnie produkowane przez ludzkie ciało nie mogą spełniać swojej roli. Dlatego też, w wyniku zapchania porów, substancje te są uwięzione wewnątrz naskórka i przyczyniają się do powstawania trądziku i innych wyprysków, a z czasem znacznie pogarszają ogólny stan skóry.

Zaczerwienienie skóry, pieczenie, swędzenie – wszystko przez twardą wodę

Twarda woda przyczynia się również do wysuszania skóry, powodując świąd i podrażnienie po prysznicem lub w kąpieli. Twardość wody w instalacji może być bardzo duża. Minerały zawarte w niej mogą znacznie utrudnić zdolność skóry do utrzymania wilgoci na właściwym poziomie.

Powodem są ponownie oleje uwięzione w zatkanych porach, które nie mogą spełnić funkcji nawilżającej. Aby złagodzić te problemy, należy zmiękczyć wodę. W tym celu do usuwania związków odpowiedzialnych za twardość wody, stosuje się specjalne urządzenia.

Zmiękczacze wody znacząco poprawiają komfort czyszczenia nie tylko twarzy, ale także całego ciała.

Gdzie znaleźć najlepsze zmiękczacze wody? Tutaj: https://www.zestudni.pl/zmiekczacze-wody/

Problemy potwierdzone badaniami

Obecnie wielu lekarzy dermatologów wykazuje, że skóra przemywana twardą wodą starzeje się znacznie szybciej. Wolne rodniki w kontakcie z wodą twardą mnożą się i niszczą całkowicie zdrowe komórki skóry. Powstają zmarszczki wynikające z niedostatecznej produkcji kolagenu, który pozwala skórze zachować zdrowy i młody wygląd.

Na szczęście, odpowiedni zmiękczacz wody może odwrócić negatywny wpływ nadmiernej twardości, tak aby skóra ponownie była dobrze uwodniona i oczyszczona. Wszystko to sprawia, że zmiękczanie wody powinno być przeprowadzane wszędzie tam, gdzie zauważyć można objawy twardości.