Lampa UV do wody stanowi nowoczesne, funkcjonalne, a zarazem wyjątkowo proste w obsłudze urządzenie, które skutecznie hamuje rozwój wszelkich drobnoustrojów: bakterii, wirusów i pierwotniaków. Promieniowanie UV o odpowiednio dobranej długości fali jest idealną metodą eliminacji mikroorganizmów, umożliwiając uzyskanie smacznej i czystej pod względem bakteriologicznym wody.

Sterylizacja wody bardzo istotnym procesem mającym wpływ na nasze zdrowie

Sterylizacyjne lampy bakteriobójcze są stosowane na szeroką skalę i wykorzystywane na całym świecie do dezynfekowania wody bez użycia temperatury oraz szkodliwych dla zdrowia chemikaliów. Promieniowanie UV emitowane przez specjalistyczne lampy znajdujące się w komorze naświetlania urządzenia eliminują wszelkie bakterie w wodzie zawarte.

Jak działają lampy UV?

Promienie UV są pochłaniane przez struktury UV wszystkich drobnoustrojów, a następnie łańcuchy DNA są niszczone w jednej chwili. Lampy UV stanowią doskonały sposób dezynfekcji wody, ponieważ ich skuteczność się poziomu nawet 99%. Warto podkreślić, że każdy typ wody powinien być dezynfekowany. Ponadto sterylizacja wody ze studni również powinna odbywać się z pomocą specjalistycznych rozwiązań i urządzeń, które są gwarancją naszego dobrego samopoczucia.