Wiosna to najlepszy czas na zmiany. Więcej wychodzimy, spacerujemy. Wiele osób w tym czasie chce wdrożyć nowe nawyki i zadbać o sylwetkę. W licznych przypadkach możemy zetknąć się z postanowieniami zamiany napojów gazowanych i kolorowych, sztucznie słodzonych soków na zwykłą wodę. Butelkowana jednak nie musi być jedynym rozwiązaniem! Polska marka Ecoperla właśnie zaprezentowała swój sposób na źródło smacznej wody w domu!

Liczne badania dotyczące sprzedaży napojów w butelkach wykazują, że Polacy wprost je kochają. Chętnie wybieramy ten sposób nawadniania organizmu ze względu na wygodę użytkowania. Tak też jest z wodą. Nawet jeśli podejmujemy decyzję o przerzuceniu się z napojów kolorowych na wodę, to i tak pozostajemy przy formie plastikowych butelek, uznając ją za najwygodniejszą i zazwyczaj za najlepszą. Okazuje się jednak, że istnieją metody na pozyskiwanie wody, które są jeszcze bardziej komfortowe w użytkowaniu, ekonomiczne, a przy tym i ekologiczne.

Jednym z ciekawszych jest nowe urządzenie filtracyjne polskiej marki Ecoperla. Jest to system ultrafiltracji Ecoperla Profine POU, który doskonale sprawdzi się do podszlifowania właściwości organoleptycznych choćby wody wodociągowej. Sam producent dedykuje produkt do zastosowania przy wodzie mało lub średnio zanieczyszczonej.

Ecoperla Profine POU będzie dobrym wyborem do bloków. Woda wodociągowa jest czysta, jednak podczas przepływu przez magistralę może być wzbogacana w substancje, które sprawiają, że niezbyt dobrze nam smakuje i możemy mieć wątpliwości, co do jej zapachu. Często jest to sprawa odczuć indywidualnych, przez które mieszkańcy bloków rezygnują z picia kranówki. Tymczasem nowy system ultrafiltracji jest w stanie szybko poprawić smak i zapach wody oraz sprawić, że sprostają naszym oczekiwaniom.

Nowość od polskiej marki Ecoperla nie ma zbiornika na magazynowanie wody, toteż nie zajmuje za wiele miejsca w szafce kuchennej. Kompaktowe wymiary dają szansę na montaż w nawet częściowo zagospodarowanych szafkach. Jest to więc filtr dedykowany małym kuchniom, do których nie zmieściłyby się duże filtry kuchenne zbiornikowe.

Ultrafiltracja Ecoperla Profine POU jest też polecana w zestawach stacji uzdatniania wody. Użytkownicy zmiękczaczy wody często wybierają podobne produkty do podszlifowania jakości wody w kuchni. Są wystarczającą opcją, jeśli w wodzie dodatkowo nie występują inne problemy.

To również dobra opcja dla osób, które chciałyby, aby ich woda w pełni odpowiadała ich gustom smakowym i zapachowym, jednak zależy im również na zachowaniu w wodzie naturalnie występujących minerałów. Membrana ultrafiltracyjna w Ecoperla Profine POU przepuszcza przez swoją powierzchnię wszystkie jony minerałów bez wyjątku.

Jakie zalety ma ultrafiltracja?

Jeśli poszukujesz filtra kuchennego do swojego domu lub mieszkania, a woda płynąca z kranu nie ma żadnych przekroczeń, przy tym stopień twardości nie jest zbyt wysoki, to Ecoperla Profine POU będzie dobrą opcją, ponieważ:

  • Nie potrzebuje zasilania elektrycznego
  • Nie ma zbiornika na wodę
  • Nie powoduje odrzutu do kanalizacji
  • Oczyszcza całą wodę, jednak pozostawia w niej minerały
  • Jest niewielka

Systemy ultrafiltracji są uznawane za jedne z najbardziej ekologicznych, energooszczędnych i rzecz jasna ekonomicznych filtrów kuchennych. W dodatku nie wymagają zbyt wiele uwagi, ani dosypywania żadnych środków chemicznych niezbędnych do działania.

Praca ultrafiltracji nie jest skomplikowana i w przypadku Ecoperla Profine POU opiera się na wyłącznie trzech etapach oczyszczania wody. Pierwszym z nich jest wkład wstępny. To najlepsza ochrona przed przedostawaniem się zanieczyszczeń mechanicznych w głąb filtra. Dokładność wkładu to 5 mikronów.

Kolejny etap stanowi wkład węglowy. Wstępnie oczyszczona woda jest pozbawiana związków chemicznych odpowiedzialnych za niewłaściwy smak i zapach, w tym choćby chloru i jego pochodnych.

Ostatnim etapem jest membrana ultrafiltracyjna, o której wspominaliśmy już wcześniej. Jej dokładność wynosi 0,1 mikrona. Dzięki temu przepływająca woda jest oczyszczana z niektórych metali ciężkich, cyst, bakterii i wirusów.

Użytkownik otrzymuje więc w prosty sposób smaczną wodę idealną do picia i przygotowania potraw oraz napojów. Jest ona dostępna na bieżąco w każdych ilościach, a jej pobór jest stosunkowo szybki.

Innowacyjne podejście do wkładów

Warto wspomnieć, że Ecoperla Profine POU jest w całości produkowany na terenie Europy. Produkt powstał przy współpracy polskiej marki Ecoperla z producentem Profine. W fazie projektu dość duży nacisk położono na konstrukcję wkładów. Miały być wydajne i wygodne w eksploatacji.

W związku z tym zdecydowano się na powiększenie ich powierzchni filtracyjnej. Wszystkie, nawet membrana ultrafiltracyjna, są praktycznie dwa razy większe od wkładów standardowo stosowanych w systemach ultrafiltracji. Dzięki temu osiągnięto dłuższy kontakt wody z materiałem filtracyjnym oraz dłuższy okres eksploatacji.

Wkłady wystarczy wymienić jedynie raz w roku, a nie co pół roku. To oszczędność czasu i minimum niezbędnej uwagi.

W konstrukcji wkładów Ecoperla Profine POU zastosowano blokadę obrotową. Dzięki niej można bez problemu wyjąć z urządzenia zużyte wkłady i w ciągu kilku sekund zamontować nieużywane.

Dużym plusem jest szczelność wkładów. Każdy element został do siebie idealnie dopasowany. Nie ma szans na przedostanie się zanieczyszczeń z zewnątrz i zaistnienia z tego powodu skażenia bakteriologicznego.

Łatwy montaż

Łatwy montaż to kolejna flagowa cecha Ecoperla Profine POU. Konstrukcja całego systemu została zaprojektowana tak, aby każdy mógł samodzielnie zająć się montażem.

W pudełku znajdziemy wszystkie akcesoria i stelaż montażowy. Instrukcja obsługi jest bardzo czytelna i dodatkowo posiada ilustracje prezentujące kolejne kroki podłączenia.

Serwis to również bułka z masłem. Zaletą jest nie tylko blokada obrotowa wkładów, ale i automatyczny zawór zwrotny. To rozwiązanie daje szansę na bardzo prostą wymianę komponentów bez potrzeby odcinania dopływu wody do urządzenia.

Filtr, który warto mieć w domu

Jak wiać, nie zawsze jedyną opcją jest woda butelkowana. Decydując się na montaż domowego filtra kuchennego możemy sporo zaoszczędzić. Nie chodzi tu tylko o czas i pieniądze, ale i środowisko. Jak samo główne hasło produktu podaje: Ecoperla Profine POU to łatwy sposób na smaczną wodę w domu. Warto go wypróbować!