Zmiękczacze wody

Zmiękczacze wody

Kompaktowe zmiękczacze wody

Hiszpański koncern produkuje głównie dwie serie kompaktowych zmiękczaczy wody - zmiękczacze wody Denver Plus oraz zmiękczacze wody WaterMark. To urządzenia, które są znane w wielu regionach całej Europy i świata.

 

 

 

Zmiękczacze wody serii Denver Plus

Zmiękczacze wody Denver Plus to seria składająca się z trzech modeli, do których producent aplikuje odpowiednio 6, 15 i 30 litrów żywicy jonowymiennej. To zmiękczacze wody polecane przede wszystkim do zastosowań domowych dedykowane do potrzeb 4 a nawet 5 osobowej rodziny.

denver plus 30
watermark 30

 

 

Zmiękczacze wody serii WaterMark

Zmiękczacze wody z serii WaterMark to „starsi bracia” zmiękczaczy Denver Plus – mają odpowiednio 12 i 30 litrów pojemności złoża oraz kilka dodatkowych usprawnień. Przyjmuje się, że są one bardziej oszczędne w eksploatacji od swoich poprzedników.

Na rynku dostępne są różne urządzenia do zmiękczania wody. Do wody spożywczej najczęściej używa się dzbanków filtracyjnych lub systemów odwróconej osmozy. Najlepiej jednak zmiękczać wodę kompleksowo (na cały dom). W tym celu warto zaopatrzyć się w centralny zmiękczacz wody. Jest to urządzenie, które instaluje się na wejściu do budynku.

Na potrzeby domowe polecam kompaktowe zmiękczacze wody. Do bardziej zaawansowanych zastosowań lub przy większym zapotrzebowaniu na zmiękczoną wodę zalecam montaż zmiękczaczy dwuelementowych produkowanych przez firmę Klarsan.

 

Arkadiusz Grajlich

Dyrektor techniczny, Klarsan

Chcesz poznać recenzje ekspertów z branży i opinie użytkowników?